carvertical VIN check

Pitstop Direct soovitab

Pitstop Direct valib infopartneriks CarVerticali. Nagu praktika näitab, on CarVerticali aruanded kõige täielikumad, mugavamad ja usaldusväärsemad. Kasutades meie veebisaidil asuvat CarVerticali linki, aitate projekti arendada.

Sõiduki taustakontrolli tähtsus

Kasutatud autode turg ei ole nii usaldusväärne kui arvate. Enamik automüüjaid tahavad sõiduki kiiresti maha müüa. See tähendab, et nad ei pruugi teile auto täielikku ajalugu rääkida. See võib juhtuda kogemata, aga ka teadlikult. Peate ise kindlaks tegema, mida te täpselt ostate.

Eesti transpordiamet registris on 613 392 kategooria M autod!

Estonia

88 102

0-3 aastat

178 016

4-10 aastat

347 274

11+ aastat

Ilmselgelt on teedel vähem uusi autosid ja enamasti müüakse kasutatud autosid. Paljud neist sõidukitest ei kuulu enam garantii alla. Olge oma ostuga ettevaatlik!

Tasuta taustakontroll Maanteeametis

Eesti registris võite tasuta kontrollida auto andmeid ja sõiduki kohaliku ajalugu.

freeOption1Title

Liiklusõnnetuste ajalugu

Kontrolli, kas sõiduk on osalenud liikluskindlustuse juhtumis Eestis.

freeOption2Title

Tasuta aruannest võib saada auto täielik ajaloo: läbisõit, omanike arv, ülevaatuste läbimiste ajalugu, sõiduki päritoluriik, piirangud, tehnilised andmed, ülevaatuse ja kindlustuse kehtivus. Hoolimata asjaolust, et on olemas tasuta teenused, ei pruugi see teave olla piisav. Aruanded annavad välja piiratud hulga teavet, kuna tal on juurdepääs ainult Eesti andmebaasile.

Sõiduki tasulise taustakontrolli eelised

Sõltumata sellest, kas sõiduk on imporditud või kohalik, soovitame teil kasutada tasulist aruannet koos täieliku teabe ja ajalooga. Täielik sõiduki VIN-i aruannel on juurdepääs suletud allikatele, kogutakse paljude riikide andmebaasidest ja sisaldab maksimaalset infot huvitava auto kohta.

Sõiduki hoolduse ajalugu

Auto on ainult nii hea kui selle teeninduse ajalugu. Aruanne näitab kõiki sõiduki dokumenteeritud hoolduskuupäevi.

Varjatud vigastuste aruanne

Mitte keegi ei taha osta autot teadmata vigastusega. Võib see tulevikus tähendada ka suuri kulutusi.

Aruanne ühest kohast

Ostetud välismaalt autode ajaloo on raske jälitada. Teie saate kätte kõiki andmeid ühes aruandes ja säästate aega.

Mudeli tavalised vead

Kõik pole autogurud. Nimekiri teadaolevatest puudustest aitab teil ostu sooritades paremat otsust teha.

Kergesti mõistetav teave

Aruanded ei sisalda sõnastikke, kuna teavet esitatakse selgel ja arusaadaval viisil, et teha seda kergesti arusaadavaks kõikidele inimestele.

Ajaloolised fotod

Kui teate, mismoodi auto on varem välja näinud, siis mõistate paremini selle ajalugu, võimalikke vigastusi ja teisi probleeme.

Sõiduki ajaloo aruanne sisaldab järgmist teavet


 • Hoolduse ajalugu

 • Läbisõit

 • Vargus

 • Õnnetused

 • Makstud sõidukikahju hüvitis

 • Omandi kontrollimised

 • Sõiduki müügikuulutused

 • Varustus

 • Sõiduki arhiivifotod

 • Tulevane hooldus

 • Sõiduki piirangud

 • VIN-koodi leidmise juhend

 • Mudeli vead ja tagasikutsumised

 • Kasutamise otstarve

Aruande ostes võite Te säästa tuhandeid, hoidudes kehva auto soetamise eest!


Osta targalt järelturult

Eelarve

Korraliku kasutatud auto leidmine võib olla keerukas ja aeganõudev. Kindlasti tuleb enda jaoks selgeks teha, et millise summa plaanid auto ostule kulutada (sh riigilõiv arvele võtmiseks, lepingutasud liisingu puhul jne). Samuti on oluline, et kui palju on võimalik edaspidi auto ülalpidamisele ja hooldamisele kulutada. See paneb esialgsed valikud paika.

Vajadused

Otsusta enda jaoks milline peaks olema auto keretüüp ja suurus. Kui kulude optimeerimine on oluline, siis auto tuleb osta võimalikult väike, aga samas nii suur kui vaja. Samuti on tähtis, kus Sa elad ja kus põhiliselt liikled. Pikkadel maanteesõitudel on väikese auto ja nõrga mootoriga keeruline. Sobiva mudeli ja mootorikombinatsiooni valikul võiks vajadusel mõne targema sõbra/tuttavaga konsulteerida või pöörduda professionaalide poole, kes igapäevaselt autode ostmisega tegelevad.

Enne kohtumist müüjaga

Järgnevalt tuleks välja otsida mõned sobivad autod ja kontakteeruda müüjaga. Müüjale helistades võiks lisaks kohtumise kokku leppimisele küsida eelnevalt mõned küsimused:

 • Kust auto pärit on?
 • Kaua on auto viimase omaniku käes olnud?
 • Kas autol on dokumenteeritud hooldusajalugu?
 • Kas autol on hetkel teadaolevaid vigu jne?
 • Kas võib kätte saada sõiduki VIN-koodi?

Auto ülevaatamine

 • Vaata rahulikult üle kogu auto kere (võid näha roosteauke), auto salong, pagasiruum, pagasiruumi kate, all olev ala ja võimalusel piilu ka põhja alla.
 • Üks lihtsamaid asju, mida märgata, on õlilekked. Kui leidsite, siis tuleks kindlasti viia sõiduk mõnda ülevaatuspunkti kontrolli.
 • Kindlasti tuleks kontrollida kõikide elektriseadmete tööd (aknad, kesklukk, alarm, konditsioneer, stereo, istmesoojendused ja muud lisad).
 • Lisaks auto vaatamisele on kindlasti vaja teha ka proovisõit. Proovisõidul keera muusika kinni ja keskendu kõikvõimalike helide kuulamisele. Proovisõit tuleks teha võimalikult pikk ja erinevates tingimustes (linnas, maanteel, kehval ja auklikul teel jne).
 • Kontrollige rehvide pinda ebaühtlase kulumise poolest, mis võib viidata probleemsele sillale. Halva veermiku põhjuseks võib olla kulunud rooliseadme/vedrustuse osad või raami kahjustused ning see mõjutab sõiduki liikumist.

Mehaaniline kontroll

Kui arvate, et olete leidnud oma unistuste auto, siis peaksite selle viima kontrolli mõnda ülevaatuspunkti voi margiesinduses. Mehaanik saab kindlaks teha, kas sõidukil on mingeid kahjustusi või murepunkte, mis võivad tulevikus probleemiks osutuda. Tegu on tasulise teenusega, kuid see võib sind päästa suurtest remondikuludest.

Müüja tausta kontrollimine

Ärge unustage ka kontrollida kes müüb soovitud autot, kas ettevõtte või eraisik. Kuidas oli sõiduk kasutatud ja mis on müügi põhjus. Üldiselt soovitatakse osta automüügifirmalt, kuna nii on probleemide korral sul rohkem võimalusi oma õiguste kaitsmiseks. Tasub jälgida, kas ja millise garantii on müüja valmis tehingule pakkuma ja kuidas garantiitingimusi fikseerima.

Kui kahtled valikus, vaata veel mingeid variante

Reeglina tuleks üle vaadata mitu erinevat autot selleks, et tekiks võrdlusmoment. Paljud autoostjad teevad selle vea, et ostavad ära esimese ettejuhtuva auto, teadmata tegelikku turuseisu ja seda, et sama eelarve piires oleks võimalik ka oluliselt paremas seisus auto saada. Selleks, et kasutatud auto ost võimalikult turvaline oleks, tuleks kindlasti üle vaadata 3-5 autot ja parim neist saata täiendavasse ostueelsesse kontrolli mõnes remonditöökojas või tellida ostueelne kontroll spetsialistidest.
Kui auto läbib ostueelse kontrolli ilma suuremate vigadeta, siis on sobiv sõiduk leitud. Kui ostueelses kontrollis tuuakse välja mõni suur ja kulukas viga, siis tuleb jätkata otsinguid.

Järeldus

Avariide varjamine on Eestis suur probleem. Saate ka endast autopettuste eest kaitsta sellega, et avaldame sõiduki võimalikud vigastused. Võite avastada, et läbisõit on tagasi keritud ning sellega langeb auto hind, mis säästab teile kokkuvõttes raha. Teeninduse ajalugu näitab, kui hästi on sõidukit hooldatud. Vilets hooldus võib tulevikus endaga kaasa tuua suuri kulutusi. Tasuta teenuste abil saate koguda esmast teavet ja teha sõiduki kohta põhilisi järeldusi. See pole aga kaugeltki kõik õige ostuotsuse tegemiseks vajalikud andmed, kuna täielikud andmebaasid pole tavakasutajatele kättesaadavad. Soovitame teil huvitava auto puhul kasutada tasulist aruannet koos täieliku teabe ja ajalooga, et nautida mugavat sõitu ilma varjatud puuduste parandamisele aega raiskamata.